Silici metall en pols
Fabricant i proveïdor de pols de metall de silici
ZHENAN subministra pols de silici metàl·lic en diversos graus i mides de malla per a aplicacions metal·lúrgiques, refractàries, químiques i altres aplicacions industrials. Admetem especificacions de mida-de partícules estàndard i personalitzades, COA per lots, embalatge d'exportació i inspecció de tercers-d'acord amb la comanda confirmada.
Múltiples graus de silici
Subministrem pols de silici metàl·lic basat en diferents graus de silici, inclosos els 553, 441, 3303, 2202 i 1101. La composició química es pot combinar segons els límits necessaris de Si, Fe, Al i Ca.
Múltiples mides de malla
Els intervals de mida de partícules-disponibles inclouen malla 20–100, 30–120, 40–160, 100–200 i 45–325. També es pot discutir la mòlta i el cribratge personalitzats per a requisits específics de pols.
Control de qualitat del lot
Combinem el control de matèries primeres, la mòlta, el cribratge i les proves{0}}casas per comprovar la composició química i la consistència-de la mida de les partícules. El COA per lots es pot proporcionar segons l'especificació confirmada.
Subministrament d'exportació a granel
Admetem comandes a granel de pols de silici metàl·lic amb embalatge d'exportació, documents d'enviament i cotitzacions FOB, CFR o CIF. Es poden organitzar mostres i inspeccions in situ de SGS o BV quan sigui necessari.
Envieu-nos el grau de silici necessari, els límits de Si/Fe/Al/Ca, la mida de la malla, la quantitat i el port de destinació. Confirmarem l'especificació disponible i la cotització actual.
Especificacions de la pols de metall de silici
La nostra gamma de pols de silici metàl·lic cobreix diferents graus químics i especificacions de mida{0}}de partícules. Controlem tant la composició de les matèries primeres com el processament de pols de manera que la química, la gamma de malles i la informació del lot es puguin subministrar segons la comanda confirmada.
Grau de silici i composició química
La pols de metall de silici es pot produir a partir de diferentsgraus de silici metall. La principal diferència entre els graus és el contingut de silici i els límits màxims d'impureses de Fe, Al i Ca.
| Grau de silici | Si Min. | Fe Max. | Al Max. | Ca Max. |
| 553 | 98.5% | 0.5% | 0.5% | 0.3% |
| 441 | 99.0% | 0.4% | 0.4% | 0.1% |
| 3303 | 99.3% | 0.3% | 0.3% | 0.03% |
| 2202 | 99.5% | 0.2% | 0.2% | 0.02% |
| 1101 | 99.7% | 0.1% | 0.1% | 0.01% |
Els diferents graus de matèries primeres ens permeten subministrar pols de silici metàl·lic per a diferents requisits de control d'impureses-. La composició química es verifica segons l'especificació del lot confirmada, amb COA disponible per a la verificació de l'enviament.
També podeu veure el nostre completgamma de productes de silici metallper als graus i especificacions disponibles aigües amunt.
Mida de partícules i opcions de malla
ZHENAN subministra pols de silici metàl·lic des de pols industrial gruixuda fins a pols fina. La mòlta, la classificació i el cribratge ens permeten suportar diversos rangs de malla estàndard, així com especificacions personalitzades de mida de partícules-.
| Gamma de malla | Gamma de pols | Capacitat de subministrament |
| 20-100 malla | Pols metàl·lic de silici gruixut | Mòlta i cribratge controlats per a un interval de mida-de partícules definit |
| 30-120 malla | Pols industrial general | Processament per lots estable per al subministrament industrial regular |
| 40-160 malla | Pols mitjana-fina | Classificació i cribratge per a una distribució coherent de la mida-de partícules |
| 100-200 malla | Pols metàl·lic de silicona fina | Mòlta fina amb control de mida de partícules-per lots |
| 45–325 malla | Gamma de pols fina | Disponible per a aplicacions que requereixen una distribució més àmplia de-pols fina |
| Malla personalitzada | Especificació personalitzada de pols | La mòlta i el cribratge es poden fer coincidir amb el requisit de mida-de partícula confirmat |
El nostre processament de pols combina control de grau de matèries primeres, mòlta, classificació, cribratge i inspecció de lots. Això permet que la composició química i l'interval de mida-de partícules es mantinguin alineats amb l'especificació acordada des de la producció fins a l'enviament.
Productes de pols de silici metàl·lic disponibles
Exploreu els nostres productes de silici metàl·lic en pols disponibles per grau, puresa, mida de malla i aplicació. Per a una especificació que no es mostra a continuació, envieu-nos la química i l'interval de mida-de partícules necessaris per a la confirmació del subministrament.
Aplicacions de pols de silici metàl·lic
La pols de silici metàl·lic es subministra en diferents graus i rangs de mida{0}}de partícules per a la producció de materials metal·lúrgics, refractaris, químics i industrials. Coincidim amb el grau de silici, els límits d'impureses i l'especificació de la malla amb el requisit de producte confirmat.

Aplicacions metal·lúrgiques
La pols de silici metàl·lic s'utilitza com a material de silici-en el processament metal·lúrgic, la producció d'aliatges i aplicacions industrials relacionades. Els diferents graus de silici permeten un control més estricte de Fe, Al i Ca quan el procés aigües avall té requisits específics d'impureses.

Materials refractaris i d'alta-temperatura
La pols metàl·lica de silici fi s'utilitza en formulacions refractàries i sistemes de materials d'{0}}alta temperatura on es requereix un contingut de silici controlat i una distribució de la mida-de partícules. Els productes de malla fina es poden subministrar per a la producció de refractaris segons l'especificació confirmada.

Indústria química i de silicona
La pols de silici metàl·lic també s'utilitza com a matèria primera en la producció química de silici-. Per a aquestes aplicacions, la composició química i la mida de les partícules es poden subministrar segons l'especificació de processament requerida.

Processament de pols i materials industrials
Hi ha diferents graus de pols i rangs de malla disponibles per a formulacions industrials, processament de pols i altres aplicacions que requereixen un contingut controlat de silici i una distribució de la mida{0}}de partícules.
Producció i processament de pols de silici metàl·lic
El nostre subministrament de pols de silici metàl·lic comença amb l'adequatgraus de silici metall. El material es tritura, es tritura, es classifica i es criba per produir l'especificació de pols requerida. El control del processament se centra tant en la composició química com en la consistència-de la mida de les partícules.

01
Trituració i trituració
La matèria primera de metall de silici es tritura i es tritura per reduir el material al rang de pols requerit. Es poden utilitzar diferents condicions de mòlta segons la malla objectiu i les especificacions de producció.

02
Classificació i cribratge
La pols de silici mòlta es classifica i es filtra de manera que el material fora de l'interval de mida de partícules{0}}necessari es pugui separar o retornar per a un processament posterior. Aquest pas ajuda a mantenir una distribució de malla més consistent de lot a lot.

03
Inspecció de lots
Els requisits de composició química i de mida-de partícules es comproven segons l'especificació de la comanda confirmada. Es pot proporcionar un COA per lots per a la verificació de l'enviament.

04
Preparació d'embalatge i enviament
La pols de metall de silici acabat s'empaqueta segons la comanda confirmada i es prepara amb el lot corresponent i la informació d'enviament per al lliurament d'exportació.
Mercat de pols de silici metàl·lic
El mercat de la pols de silici metàl·lic està estretament relacionat amb la demanda posterior de la metal·lúrgia, els materials refractaris, els productes químics basats en silici- i altres aplicacions industrials. La demanda del mercat també està segmentada pel grau de silici, els límits d'impureses i l'especificació de la mida-de les partícules en lloc de només pel volum de pols.
Què impulsa la demanda de pols de silici metàl·lic?
La demanda canvia amb l'activitat de producció a les indústries aigües avall, especialment quan es requereix pols de silici com a matèria primera controlada o additiu de procés. Per tant, les comandes varien segons l'aplicació, el requisit de puresa, el rang de malla i la consistència del lot requerida.
Demanda de grau i mida de partícules
La demanda comercial inclou tant graus industrials estàndard com pols de silici de menys impuresa-. La demanda de malla també va des de pols més gruixuda fins a distribucions de mida-de partícules fines i personalitzades, la qual cosa significa que la pols de silici metàl·lic no es comercialitza com una especificació uniforme única.
Oferta i demanda d'exportació de la Xina
La Xina continua sent una font important de silici metàl·lic i pols de silici processat per al subministrament industrial internacional. Les comandes d'exportació solen combinar requisits de grau, malla, embalatge, inspecció i lliurament en una sola especificació.
Com que la pols de silici metàl·lic es processa a partir de silici metall aigües amunt, els canvis en elmercat de silici metall i graus disponiblestambé pot influir en les condicions de subministrament de pols i el cost de producció.
Factors de preu de silici metàl·lic en pols
Les cotitzacions de pols de silici metàl·lic varien segons la matèria primera amunt, la qualitat química, el requisit de mòlta, el rang de mida de partícules-, la quantitat de la comanda, l'embalatge i el termini de lliurament.
| Factor preu | Impacte en el subministrament de pols de silici metàl·lic |
| Matèria primera de silici metall | El grau de silici metàl·lic i el cost del mercat constitueixen una part important del cost de producció de pols. |
| Grau i puresa | Els requisits més estrictes de Si, Fe, Al i Ca afecten la selecció i el processament de matèries primeres. |
| Mida de la malla | Els requisits de mida-de partícules fines o personalitzades poden requerir mòlta, classificació i cribratge addicionals. |
| Quantitat de comanda | Les comandes de prova, les quantitats de contenidors i el subministrament repetit tenen diferents acords de producció i logística. |
| Embalatge | La mida de la bossa, el folre i l'embalatge d'exportació personalitzat poden afectar la cotització final. |
| Incoterm i Destinació | Les cotitzacions FOB, CFR i CIF reflecteixen diferents responsabilitats de transport i lliurament. |
Control de qualitat per a pols de silici metàl·lic
El nostre control de qualitat se centra en els dos paràmetres que defineixen el subministrament de pols de silici metàl·lic: la composició química i la mida de les partícules. La informació del lot es compara amb l'especificació de la comanda confirmada abans de l'enviament.
| Punt de control | Control ZHENAN |
| Grau de matèria primera | La matèria primera de silici es selecciona segons les especificacions de Si, Fe, Al i Ca requerides. |
| Mida de partícules | La mòlta, la classificació i el cribratge s'utilitzen per controlar el rang de malla requerit. |
| Prova per lots | La nostra-capacitat de prova interna admet la composició química i la verificació de lots. |
| COA | El COA per lots es pot proporcionar segons l'especificació d'enviament confirmada. |
| Inspecció de tercers-part | Es poden organitzar mostres i inspeccions in situ de SGS o BV quan sigui necessari. |
Subministrament d'embalatge i exportació
L'embalatge de pols de silici metàl·lic es pot organitzar segons l'especificació de la pols, la quantitat de comanda i els requisits d'exportació. L'embalatge comú inclou bosses de 20 kg, 25 kg, 100 kg i 1.000 kg, subjecte a la confirmació final de la comanda.
| Exporta l'element | Suport disponible |
| Embalatge | Bosses de 20 kg / 25 kg / 100 kg / 1.000 kg o embalatge personalitzat confirmat |
| Documents per lots | COA i documents d'enviament acordats |
| Inspecció | Suport d'inspecció SGS / BV quan sigui necessari |
| Condicions comercials | FOB / CFR / CIF |
| Enviament d'exportació | Coordinació internacional de subministrament i enviament a granel segons la comanda confirmada |

Embalatge de bosses paletitzades per a la càrrega de contenidors
Contenidor d'embalatge paletitzat-càrrega de bosses a punt

Embalatge de bossa jumbo assegurat per a l'enviament d'exportació
Embalatge de bossa Jumbo Lligat i assegurat per a l'enviament
Per què triar ZHENAN com a proveïdor de pols de silici metàl·lic?
Combinem el subministrament de matèries primeres metal·lúrgiques, el suport al processament de pols, les proves per lots i la coordinació d'exportacions en un sol procés de subministrament. El nostre objectiu no és només proporcionar un grau de pols, sinó mantenir la química, la malla, l'embalatge i la informació d'enviament alineada amb la comanda confirmada.
Capacitat de subministrament de ZHENAN

150,000+
MT Producció i vendes anuals a través de materials metal·lúrgics bàsics

30,000 m²
Zona de fàbrica

Des de 1993
Experiència en subministrament de material metal·lúrgic
Suport de Qualitat i Certificació





Visites de clients
Els clients visiten les nostres instal·lacions per revisar la producció, el control de qualitat i la capacitat de subministrament abans o durant la{0}}cooperació a llarg termini.








Preguntes freqüents sobre pols de silici metàl·lic
P: Quins graus de pols de metall de silici subministreu?
P: Quines mides de malla hi ha disponibles?
P: Podeu proporcionar pols de silici metàl·lic amb COA?
P: Quin embalatge està disponible per a la pols de silici metàl·lic?
P: Es pot organitzar una inspecció SGS o BV?
P: Subministreu pols de metall de silici per a l'exportació?
Sol·liciteu un pressupost de silicona metàl·lica en pols
Envieu-nos el grau de silici necessari, els límits de Si/Fe/Al/Ca, la mida de la malla, la quantitat, l'embalatge i el port de destinació. Confirmarem l'especificació disponible i prepararem el pressupost corresponent.



